У цьому році українські вчителі проходитимуть сертифікацію


Міністерство освіти і науки підготувало Положення про сертифікацію педагогічних працівників. Про це повідомляє портал «Ocвіта.Ua».

Згідно з проектом сертифікація вчителів проходитиме у два етапи. Перший - складання зовнішнього незалежного оцінювання, що дозволить визначити рівень професійної компетентності. Планується, що організувати тестування та укладати завдання буде Український центр оцінювання якості освіти. Для кожного вчителя буде створений окремий електронний кабінет, до якого будуть надходити результати оцінювання.

Другий етап - оцінка практичного досвіду та педагогічної майстерності вчителів. За це буде відповідальна Державна служба якості освіти. У кожній школі працюватиме експертна група в складі щонайменше двох осіб. Також будуть розроблені критерії, за якими оцінюватиметься робота вчителя. Після проведення сертифікації, експертна група підготує документ, в якому буде зазначено кількість набраних педагогом балів.

Додамо, що під час проходження сертифікації кожний учасник повинен створити електронне портфоліо з відеозаписом проведеного уроку чи декількома фрагментами (обсяг 15-30 хв.), опис цього заняття, а також зробити самооцінювання за спеціальною анкетою. Результати сертифікації буде установлювати міжвідомча експертна комісія, до складу якої увійдуть представники МОН, УЦОЯО, ДСЯОУ, а також можуть потрапити особи, що представляють інтереси громадськості.

Учителі, які наберуть прохідну кількість балів на кожному з етапів, отримають доплату 20% посадового окладу, окрім цього їм зарахують проходження атестації.

Зазначимо, що у 2019 році планується провести пілотний запуск сертифікації українських педагогів.