Положення про сертифікацію педагогічних працівників


27 грудня Кабінет Міністрів затвердив Положення про сертифікацію педагогічних працівників, яка повинна розпочатися вже цього року. У документі прописаний порядок та умови здійснення сертифікації.

Перше на що слід звернути увагу, це те, що проходження сертифікації є виключно добровільним, змусити педагогічного працівника складати ЗНО ніхто не має права. Згідно з положенням метою сертифікації є виявлення вчителів з високим рівнем професіоналізму, що володіють останніми освітніми технологіями. В разі успішного складання сертифікації вчитель отримує зарахування атестації та вищу категорію педагогічного працівника або підтвердження наявної. Якщо працівник не впорався із завданнями та не набрав мінімальну кількість балів, сертифікат не видається. Але це ні на що не впливає. Педагогічна категорія залишається та, що й була, а результати останньої атестації не скасовуються.

Сертифікація проходитиме у декілька етапів та передбачає комплексне оцінювання майстерності педагогічного працівника:

  1. Оцінювання Державною службою якості освіти практичного досвіду вчителя, рівня його професійної компетентності.
  2. Самооцінювання педагогом власних навичок за спеціальною анкетою, результати самооцінювання вчитель демонструє в електронному портфоліо. До нього має входити: заповнена анкета самооцінювання, текстовий опис проведеного уроку, за бажанням підтверджений відеозаписом на 15-30 хв, а також посилання на інші матеріали, що показують педагогічну майстерність (веб-сайт, статті, фото чи відео матеріали). Забороняється знімати одне й те саме заняття декілька разів, чи репетувати його перед зйомкою.
  3. Складання ЗНО для оцінки фахових знань

Для складання зовнішнього незалежного оцінювання учасник має прибути у встановлений час за адресою, що вказана в листі-запрошенні та мати при собі документи, що посвідчують особу. Якщо педагог не дотримувався правил проходження ЗНО, сертифікація не зараховується. Результати оцінювання мають прийти до електронного кабінету протягом 21 дня з моменту його проведення. Заяви на апеляцію подаються не пізніше ніж через три дні.

Для проходження сертифікації педагог має зареєструватися на сайті УЦОЯО створити електронний кабінет, роздрукувати реєстраційну картку та відправити до регіонального центру пакет документів у визначений термін. Кожен рік для кожної області МОН буде встановлювати граничний обсяг осіб, що зможуть взяти участь у сертифікації.

Сертифікація є безкоштовною, кошти на проведення заходів виділяються з державного бюджету.

З повним текстом документа можна ознайомитися за посиланням https://www.schoollife.org.ua/polozhennya-pro-sertyfikatsiyu-pedagogichnyh-pratsivnykiv/?fbclid=IwAR1htVe_knYAu26_LHGTe78pY-NG5iqsDwhrRQNm4EtJLOc2Z3sBg4GnDrc