Поради від експертів, як дисциплінувати дітей у дошкільному закладі.


Поради від експертів, як дисциплінувати дітей у дошкільному закладі.

         З маленькими дітьми важко впоратися у садочку, особливо, коли їх багато. До кожної дитини треба знайти підхід, щоб не залишити психологічну травму, заохотити її з радістю йти в садочок, гратися з рештою дітвори. Пропонуємо вам дієві поради від експертів.

Авторитарний метод.

Експертка  наголосила, що у своїй практиці користується порадами канадського психолога Гордона Ньюфелда, який у своїй книзі «Тримайся за своїх дітей». Він описує, що важливо мати прихильність у дитини до вас, відчуття безпеки, якщо дитина вас любить і поважає вона з радістю все буде виконувати, протестувати у неї і в думках не буде. А якщо ви будете кричати, або постійно говорити у підвищених тонах, наказувати, ставити у куток, залякувати дитину, шантажувати тощо, то з цього нічого хорошого не буде.

Метод добрих намірів.

Метод формулювання добрих намір – це вживання заходів ще до того часу, як не сталася біда, проблема, а не у той час, коли емоції дитини переповнені негативом. Діти у садочку ще не можуть контролювати свої емоції, у них цей інстинкт з’являється у віці 5 – 7 років. Це потрібно знати, перед тим як почати виховувати, розмовляти з дитиною. На стендах від https://istend.com.ua/stendy/stendy-dlya-detskogo-sada/ є багато корисної інформації, як потрібно виховувати дітей.

Винагороджувати дитину за хорошу поведінку.

Зробіть дружні стосунки з дитиною, будьте більш відкритою, коли дитина прийде привітайтеся з посмішкою, пригорніть до себе, називайте її ласкавими словами, цікавтеся, як пройшли вихідні тощо. Цей прийом називається «заволодіння увагою дитини». З часом ви побачите наскільки дитина вас любить і відкрита до спілкування, всі ваші прохання виконає із задоволенням. Ну і звісно придумайте якусь винагороду за хорошу поведінку: читання казки, пригостити цукеркою, розповісти цікаву історію тощо.

Не сварити дитину під час якогось інциденту.

Не потрібно зразу кричати на дитину, якщо вона зробила щось погано, краще обійняти іі, заспокоїти, а потім вже у спокійній атмосфері розв’язати  проблему:

  • Вияснити чому саме так дитина зробила;
  • Коректно пояснити, що так не можна робити, а якщо на далі так робити, які можуть бути наслідки;
  • Обговорити емоції дитини;
  • Дати їй зрозуміти, що ваші стосунки не змінилися і ви надалі будете друзями.

Змінюйте увагу дитини.

Якщо дитина кричить, свариться, забирає іграшки від інших дітей, стрибає на ліжку, відверніть її увагу. Спитайте, що її турбує, запропонуйте щось зліпити, намалювати, або прочитати якусь казку.

Мотивація для виправлення помилки.

         Дитина забруднює одяг навмисно, скажіть, якщо вона не буде бруднити одяг, мама вдома буде мати більше вільного часу, щоб з нею грати, а не прати одяг. Так само можна навести приклад і до розкиданих іграшок. На стендах https://istend.com.ua/stendy/stendy-dlya-detskogo-sada/sovety-psihologa/ є хороші поради для психологів.

Робіть зауваження.

Звісно. Якщо потрібно, то робіть зауваження, лише коректно і бажано не при всіх, ніколи не принижуйте дитину. Поговоріть з батьками, виясніть як малеча поводиться вдома, яка у них панує атмосфера, потім робіть висновки.