Корисні поради, щоб ваша дитина почала читати

Провівши багато досліджень науковці прийшли до висновку, що дитина, яка звикла у ранньому віці багато читати має кращу уяву, креативність, більш розвинута, всім цікавиться, ну і звісно, словниковий запас містить в собі цілу валізу. Тут постає наступне питання, що робити для того, щоб заохотити дитину до читання?  Пропонуємо вашій увазі декілька порад.

Створити затишний куточок для читання.

Дітям так само як і дорослим потрібна затишна атмосфера у кімнаті, або будинку, де б іх ніхто не відволікав, не було зайвого шуму. З вашої сторони буде доцільно запропонувати чай, або інший дитячий напій. Біля дитини залишити домашнього улюбленця, щоб не було так нудно і можна до когось притулитися.

Кумедні книжки з цікавими історіями.

Діти люблять веселитися, виберіть спочатку «лайтову» книжку з кумедними історіями, бажано їхнього віку і тематикою, щоб була схожою до їхнього способу  життя, подіями, що відбуваються у з ними. Потім урізноманітнювати тематику. Можна купляти книжки про домашніх улюбленців, як за ними доглядати. Так ви будете прививати й любов до домашніх улюбленців.

Читайте все, що попадається на очі.

Здається, як це все що попадеться, дуже легко. Дорожні знаки, назви магазинів, кафе, інструкцію до ігор, склад продуктів, іграшок, з якого віку ними можна користуватися, написи в автобусі, метро, шкільні стенди тощо. Пропонуємо вашій увазі цікаві навчальні стенди https://istend.com.ua/ru-ru/stendy/stendy-dlya-shkoly/biblioteka/. Від них ваша дитина не відірве очі.

Обговорюйте літературу, яку прочитала дитина.

З дитиною потрібно обговорювати , що вона прочитала, щоб краще зрозуміти, чим вона цікавиться, іі смаки, захоплення, знати в яке русло її направляти. І головне, після таких розмов батьки зближуються з дітьми.

Пильнувати уподобання дитини

Якщо дитина любить футбол то купляти літературу де історії про футбол,  або історії успіхів футболістів, їх злети та падіння. Якщо це кулінарія то можна запропонувати разом приготувати за рецептом, якусь страву.

Постійно читати.

Установіть для дитини завдання, щоб кожен день вона читала певну кількість сторінок. Звісно, запропонуйте якесь заохочення, з часом це все піде автоматично, ваше «чадо» не помітить, як це перейде у звичку. Щоб ставити різні замітки, або позначки можете придбати стенди на сайті https://istend.com.ua/ru-ru/komplekt-stend-v-dlya-oformlennya-b-bl-oteki-yaskraviy.

Повчальна література.

Рекомендуйте читати літературу, яка відповість на питання у певному віці, про гігієну, про статеве дозрівання, як вибирати друзів, як захистити себе у суспільстві, як поводитися у певних ситуаціях. Обов’язково, мотивуйте, що саме читання допоможе збагатити багаж знань, дитина зможе себе захистити у певній ситуації, щоб знала свої права у школі, суспільстві, знала  якими сайтами можна користуватися. Є багато цікавих дитячих книжок про економічну грамотність тощо.

Різна тематика.

Книжок у будинку має бути багато і на різний смак, щоб малеча ставала всебічно розвинутою. Ну і звісно, ви самі маєте подавати приклад, постійно читайте. Розповідайте про свої смаки, чим ця книжка стала цікава, корисна для вас.